Reiki

OFERTA

Od 05.2023r. certyfikowałam 35 uczniów 1° 9 uczniów 2° Reiki

Czym jest Reiki?

Reiki łączy w sobie dwa słowa Rei (duchowa, boska energia, spływająca z nieba) i Ki (inaczej Chi – która karmi ciało, umysł i duszę).

Metoda została stworzona przez Mikao Gyoho Usui, który w 1923r. zaczął z jej wykorzystaniem pomagać rannym w trzęsieniu ziemi Japończykom. Była ona przekazywana z nauczyciela na ucznia i z czasem swoim zasięgiem obiegła świat.  

Reiki jest energią uniwersalną, niezwiązaną z żadną religią. Tą, która karmi ciało, umysł i duszę. 

Przekazywana jest w trakcie sesji energetycznej i dociera tam, gdzie jest potrzebna. Uzdrawia ona te narządy i aspekty naszej osobowości, które tego w konkretnym czasie potrzebują.

Reiki pobudza i aktywizuje w każdym człowieku jego naturalne siły samouzdrawiania, wspierając tym samym proces zdrowienia.

Wzmacnia ciało i ducha, likwiduje blokady, oczyszcza z toksyn i zanieczyszczeń cały organizm, przywracając mu harmonię psychofizyczną i duchową.

Zabieg Reiki

Co warto wiedzieć o zabiegu?

Reiki jest dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy rodzaj dolegliwości.

*Doskonale działa na kobiety w ciąży i maleństwa w brzuszku.

*Pomaga we wszelkiego rodzaju stanach zapalnych u dzieci, łagodzi i harmonizuje emocje u nastolatków. Przywraca siłę dorosłym i starszym.

*Poprawia jakość snu.

*Świetnie wpływa na niskie stany emocjonalne.

*Doskonale sprawdza się u osób przed i po kuracjach leczniczych i zabiegach operacyjnych. Przyspiesza rekonwalescencję.

*Pomaga zwalczać nałogi.

Reiki odbywa się w pozycji leżącej lub siedzącej. Pacjent pozostaje w  wygodnym ubraniu. Przed przyjazdem możesz wziąć kąpiel lub prysznic (*w podrozdziale Co po zabiegu? wyjaśniam, dlaczego). Pacjent zdejmuje obuwie (energetyzowane są stopy). Osoby noszące okulary lub szkła kontaktowe powinny je zdjąć na czas masażu. Wynika to z faktu wejścia w stan relaksacji, nierzadko prowadzącej do drzemki w trakcie zabiegu.

Reiki polega na przykładaniu dłoni (nie masowaniu) do określonych miejsc na ciele.

Każdy dotyk dłoni to przekazywana energia. Czas zabiegu jest kwestią indywidualną i zależy od ilości energii jaka ma być przekazana pacjentowi. Zaplanuj na Reiki ok. 50-60 min.  

Wykonuję także Reiki intencyjne zdalnie. Jeśli jest jakiś temat, na którym Ci szczególnie zależy, to możemy o to poprosić Wszechświat i wysłać energię, by Twoja prośba/ marzenie się zrealizowało. Brzmi zaskakująco, a jednak działa, o czym przekonało się już wielu moich klientów/ pacjentów.

Koszt sesji Reiki to 250 zł (zdalna lub w gabinecie)

Zapraszam do zapisów +48 516 510 588

Reiki - Pytania i odpowiedzi

Reiki jest przeznaczone dla wszystkich, którzy zechcą z nich czerpać, bez względu na płeć i wiek. Wg badań u osób starszych Reiki przynosi większe odprężenie i harmonię. To bardzo korzystny proces dla kobiet w ciąży - nie grozi on dziecku, ani mamie, a może spowodować, że przebieg ciąży będzie zdecydowanie spokojniejszy, a dolegliwości wiążące się z ciążą (wymioty, mdłości, depresje) ustaną, albo zostaną zminimalizowane. Z Reiki mogą korzystać także starsze dzieci (nastolatkowie) w pełnym wymiarze czasowym oraz małe dzieci w wymiarze skróconym do max. 15min. (krótszy czas terapii u młodszych jest podyktowany mniejszą możliwością zachowania uważności). Jest jednak możliwość prowadzenia dłuższego Reiki dla małych dzieci w czasie ich naturalnego snu. Z Reiki mogą korzystać także osoby z urazami fizycznymi (zranieniami) czy złamaniami opatrzonymi gipsem. Wtedy energia przekazywana jest nad ciałem. 

WAŻNE!

Reiki nie może być stosowane jako  samodzielny proces leczniczy przy przewlekłych chorobach, lecz jako uzupełnienie innych terapii medycznych i zabiegów lekarskich.

Dla lepszego odczucia rezultatów (i ugruntowania się energii Reiki w Twoim ciele), zaleca się 3. sesje.

Wskazaniem do Reiki będzie też spadek energii, gorsze samopoczucie, psychiczne uwiązanie, zmęczenie, apatia, chłód emocjonalny i każda inna emocja, z którą sobie nie radzisz, a chcesz z nią pracować.

Reiki to dobre rozwiązanie dla tych osób, u których występują wszelkiego rodzaju urazy fizyczne, dolegliwości bólowe i terapie, a których leczenie medyczne się przedłuża lub nie daje rezultatów. 

Wiele osób odczuwa Reiki jako delikatne ciepło, wibrację, lekkie mrowienie w ciele, czasem chłód. Cokolwiek innego poczujesz w swoim ciele zaakceptuj to, bo jest to Twoje i jest to dobre.  

Po Reiki możesz zacząć obserwować w swoim życiu liczne zmiany i zbiegi okoliczności, które prowadzą do rozwiązywania się problemów i układania puzzli codzienności w całość.

W Twoim życiu mogą zacząć też pojawiać się nowe, życzliwe i pomocne osoby.

Zwierzęta domowe mogą lgnąć do Ciebie bardziej niż zwykle, czując Twoją energię.

Ty sam, możesz czuć w sobie większe niż zwykle pokłady energii, radość i harmonię.

Zaleca się, aby przez kolejne 24h po zakończeniu terapii nie brać pełnej kąpieli, ani prysznicu.

Nie wolno pić alkoholu i należy odstawić inne używki. Wynika to z faktu oczyszczania się Twojego organizmu z toksyn!

Pij większe niż zwykle ilości wody niegazowanej i obserwuj swoje ciało.

W gabinecie możesz liczyć na przyjazną, pełną spokoju i harmonii atmosferę.

Masuję przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej i dźwiękach natury.

Jeśli akceptujesz zapach świec lub kadzideł możemy je zapalić.

Mam dla Ciebie wodę do picia, a także kocyk, gdyby zrobiło Ci się chłodniej. 

Jeśli nie masz możliwości dojechać do mnie, jesteś osobą zabieganą, która mimo codziennego tempa, chce nieco zwolnić, jeśli mieszkasz zbyt daleko żeby do mnie przyjechać, proponuję zdalną formę Reiki

Energia jest nieomylna i trafi do Ciebie bez względu na ilość km jaka nas dzieli.

Wykonuję Reiki zdalne także dla osób mieszkających za granicą Polski po uprzednim opłaceniu sesji (nr konta w zakładce KONTAKT).