Stwórz sobie świat, który będzie Cię satysfakcjonował

Stwórz sobie świat, który będzie Cię satysfakcjonował

Proszę o tylko tyle i aż tyle. I już czuję to zaskoczenie i brak działania wywołany natłokiem pytań… jak mam zacząć, od czego, co jest ważne, a co może poczekać, co mnie ogranicza w dojściu do celu lub do życia w pełni…?

Nie panikuj. Weź głęboki oddech. Jeśli jesteś w domu weź kartkę i długopis. Przypomnij sobie siebie w wieku 18-25 lat i zapisz w punktach czym się interesowałeś, jakie miałeś plany życiowe, jakie miałeś marzenia. Odtwórz wszystko co przyjdzie Ci do głowy, a potem zakreśl te punkty, które udało Ci się zrealizować aż do dziś.

Najczęściej nasze młodzieńcze oczekiwania i wizje marnie się mają do tego, czego doświadczamy w naszym życiu. Jeśli więc zakreślonych punktów było mało i można je policzyć na palcach jednej ręki nie panikuj.

Idźmy dalej z tą listą…

Postaw krzyżyk przy każdym punkcie, który jest nadal w Tobie żywy i chciałbyś go zrealizować, uzyskać, wypracować, mieć.

Może się zdarzyć, że te przeżyte lata dały Ci inny obraz siebie i Twoich potrzeb, że zmienił się Twój światopogląd, wizje i plany. Może to, co było ważne w wieku 20 lat, nie jest już tak ważne w wieku 30, 40 czy 50?!

Być może teraz marzysz o czymś zupełnie innym?

Większość ludzi boi się marzyć i urealniać swoje pragnienia.

Dzieje się tak często z powodu ludzi wokół nas, którzy patrzą z niedowierzaniem na nas, kiedy mówimy o tym za czym tęsknimy lub czego byśmy chcieli doświadczyć.

To oni, nasi bliscy, są najczęściej naszymi życiowymi demotywatorami.

Oni nam podcinają skrzydła i sprowadzają nasze wizje do poziomu podłogi.

Często niestety robią to nieświadomie, o czym należy pamiętać i na co należy reagować.

Pamiętaj, że Twoja wizja świata jest Twoja! Inni nie muszą jej rozumieć.

Czy nie było by nudno, gdyby każdy statystyczny Kowalski chciał tego samego?

Cały urok naszego życia, polega na byciu jednostką żyjącą w grupie. Na umiejętności budowania swojej niezależności, wzmacniania i kształtowania swojego charakteru, a także tworzeniu relacji z innymi ludźmi.

Przez kolejne dekady życia doświadczamy coraz to nowszych sytuacji i emocji. Życie powoduje, że się zmieniamy, a co za tym idzie, zmieniają się też nasze pragnienia i oczekiwania. I uwierz, że czegokolwiek doświadczasz jest dla Ciebie ważne. Ma być dla Ciebie nauką, lekcją i wglądem w możliwości Twojego ciało, emocji i duszy.

Aby żyć po swojemu, trzeba mieć sporo odwagi. Niejednokrotnie los może Cię testować poprzez liczne życiowe sytuacje i relacje z innymi ludźmi. Jest to jednak ścieżka obowiązkowa.

Pamiętaj, że cokolwiek dzieje się w Twoim życiu, nie jest to pewnik. Nie jest to zmiana na zawsze, gdyż nasze życie działa jak kolejka górska, która raz jest na górze z pięknymi widokami, a innym razem spada w przepaść i masz wrażenie, że hamulce nie zadziałają. Całe życie to cykle i chwile. Raz piękne, a raz przygniatające i dramatyczne.

Twoim zadaniem jest zadbać o siebie i swój codzienny grafik tak, by dawał Ci on wiele satysfakcji, radości i pięknych doświadczeń. By Twoje życie nabierało kolorów i było codzienną szansą na realizacje Twoich pragnień.

Tylko tyle i aż tyle…

Zacznij już dziś.

Pomyśl jak możesz ulepszyć swoje życie, co lub kto daje Ci prawdziwą radość. Jakie czynności i jaka praca rozwijają w Tobie kreatywność i czy Twoje życie jest Twoim, czy może niczym aktor grasz w nim tylko przyporządkowaną Ci rolę?

Powiązane wpisy
Zostaw komentarz

Your email address will not be published.Required fields are marked *