Reiki – zaskakująca precyzja energii

Reiki zaskakująca precyzja energii

O działaniu Reiki już nieco pisałam, ale nie potrafię się oprzeć napisaniu kolejnych artykułów.

Im dłużej pracuję z Reiki, tym widzę szerszy zasięg działania tej energii i jej efektów.

Jak być może już wiecie z własnych doświadczeń albo macie taką wiedzę teoretyczną, Reiki działa na co najmniej trzech płaszczyznach – fizycznej, emocjonalnej i duchowej.

Zauważalne odczucia przy stosowaniu Reiki to m. in. zjawisko większej, głębszej relaksacji u osób, których codzienność jest nieustającą gonitwą i stresem. Takie osoby znacznie lepiej panują nad swoimi emocjami, trudniej je wyprowadzić z równowagi. Zdecydowanie poprawia się ich jakość snu.

Część osób odczuwa fizyczne działanie energii w swoim ciele. Szczególnie dzieje się to w miejscach, które w przeszłości uległy jakimś urazom, mocnym stłuczeniom lub złamaniom. Zmęczone oczy przyjmują sporą ilość ciepła (* tak jest odczuwana najczęściej Reiki), tak samo jak silnie pobudzone zwoje mózgu (nagromadzenie i „patatajka” myśli, stres). Największa ilość stresów i życiowego zmęczenia gromadzi się zwykle w górnej części pleców – w barkach, łopatkach, ramionach.

Wasze narządy wewnętrzne często są osłabione lub chore, co może wynikać z różnych przyczyn – z uwarunkowań genetycznych, chorób, urazów, a nierzadko ze stylu życia i bycia. Wasze stawy i kości też wiele mówią o tym jak traktujecie „ubranie swojej duszy” 🙂

Reiki rozpoznaje każdą komórkę i płynie właśnie tam, gdzie w danym momencie Wy i Wasze ciała potrzebujecie jej jak wody, by żyć. Jeśli Wasze emocje nie są stabilne, energia Reiki zajmie się nimi.

W trakcie masażu energetycznego możecie odczuć paletę doznań, od łez aż po błogość. Cokolwiek poczujecie, przyjmijcie to za część procesu, który się właśnie dzieje. Wszystko co poczujecie jest ważne, prawdziwe i Wasze. Zaakceptujcie i przytulcie te emocje i odczucia.

Niektórzy mogą doznać silnego wzmocnienia energetycznego. Poczują inspirację, przypływ chęci do działania i napływ pomysłów. Tak bowiem, może Reiki zadziałać na płaszczyźnie ducha.

Rola Reiki wydaje mi się być mimo wszystko niedoceniona, chociaż coraz bardziej popularna.

Reiki działa bowiem także w sferze codziennych pragnień i potrzeb. Działa intencjonalnie. Możesz nazwać to modlitwą, intencją, dobrą myślą, potrzebą serca lub duszy.

Wielokrotnie w mojej praktyce widziałam jak reiki intencyjne pozwalało ludziom poprawiać jakość ich życia i sięgać po ich dalszy rozwój. Niektórzy dostawali się do szkół o jakich marzyli, inni zdawali egzaminy pomimo piętrzących się wcześniej trudności i zajętości, jeszcze inni dostawali oferty pracy o jakich marzyli, a o jakie bali się wcześniej prosić.

Coś, co dla jednego będzie postrzegane jak mały cud, dla osoby która dostaje energię Reiki okazuje się być szczęśliwym splotem zdarzeń, synchronizacją i byciem we właściwym miejscu o właściwym czasie.

Energia Wszechświata lub Stwórcy, bez względu jak ją nazwiesz, jest Mądra i płynie w taki sposób, jaki będzie najwłaściwszy dla Ciebie w danym czasie (mimo, że czasem Twoje ego będzie Ci podpowiadało inaczej).

Reiki może być doskonałym źródłem energii dla kobiet w ciąży. Oficjalne jest stanowisko, że dzięki jej stosowaniu ciężarne pacjentki nie czuły mdłości, że ciąża przebiegała prawidłowo, a przyszłe mamy czuły się komfortowo i spokojnie.

Pamiętajcie też, że to nie jest energia dla osób 18+

Gdy Wasze dziecko często choruje (fizycznie lub emocjonalnie) to też jest doskonała alternatywa pomagania mu.

I na koniec perełka… Nie ważne gdzie jesteś, gdzie mieszkasz, jak daleko jesteś ode mnie!

Reiki odnajdzie Cię bez względu na przestrzeń i odległość.

Sesja zdalna może Cię zastać w Twoim pokoju, podczas gdy Ja będę u siebie w gabinecie, x kilometrów od Ciebie. To naprawdę działa tak samo, jakbym była tuż obok.

Tych wszystkich, którzy będą chcieli poczuć czym jest Reiki i jakich zmian może dokonać w Waszym życiu, zachęcam do kontaktu ze mną.

Niech Moc REIKI będzie z WAMI 🙂 !

P. S. Proszę pamiętajcie, że w przypadku osób leczących się i stale przyjmujących leki Terapia Reiki nie może być stosowana jako alternatywny sposób leczniczy, lecz jako uzupełnienie innych terapii medycznych i zabiegów lekarskich.

Powiązane wpisy
Zostaw komentarz

Your email address will not be published.Required fields are marked *