Nigdy nie jest za późno na zmianę

Nigdy nie jest za późno na zmianę

Czym jest zmiana?

Pewnikiem !

To coś, czego możesz się zawsze spodziewać, bez względu na Twój wiek i doświadczenie.

Stety i niestety.

Może właśnie dlatego, przyjęliśmy taką formę mówienia o niej…

że zmiany są konieczne,

że nigdy nie jest za późno na zmianę,

żeby nie opierać się zmianom… itd.

Przeanalizujcie proszę swoje dotychczasowe doświadczenia i odpowiedzcie sobie szczerze, ile razy Wasze życie, mimo iż zaplanowane w wielu kwestiach, musiało być przebudowane, zmodyfikowane?

Ile razy zachodziły pewne zdarzenia, które wymuszały na Was konieczność zaplanowania czegoś na nowo?

Niejednokrotnie słyszeliście pewnie powiedzenie, że w życiu pewne są dwie rzeczy: śmierć i podatki. Oooo znowu potwierdza się to, o czym piszę.

Prawda jest taka, że bez względu na ilość Twoich życiowych planów, nazwijmy je A, B, C, itd., to może je popsuć jeden szczegół, którego nie wziąłeś pod uwagę. Może nim być śmierć, choroba lub zwykłe NIE wypowiedziane przez osobę, na którą liczyłeś w sprawie.

Gdy postawisz energię Wszechświata przed potrzebami Twojego Ego, zauważysz, że wszystkie dokonujące się zmiany są dla Ciebie niemal niezauważalne, że są łagodne i nie wywracają Twojego życia do góry nogami.

Transformację przynosi każdy moment Twojego życia. Jedyne czego musisz się nauczyć, to zauważyć ją, otworzyć się na nią i zobaczyć, gdzie Cię ona poprowadzi.

Tkwienie w jednym miejscu, które może na swój sposób jest bezpieczne, ale nie daje Ci radości z życia, nie rozwija Cię, nie obnaża Twoich mocnych stron, powoduje, że marniejesz, cofasz się, a czasami powolnie umierasz za życia.

Tym, co być może Was hamuje jest lęk przed zmianą, ale jak już pokazałam, modyfikacje dzieję się ciągle, a tylko Wy nazywacie je małymi lub wielkimi (życiowymi) zmianami.

To tylko kwestia Waszego punktu widzenia i nazewnictwa.

Waszych wyborów i potrzeb.

Waszego zaufania do siebie, innych ludzi i okoliczności.

Spróbujcie wprowadzić większą elastyczność w Waszą codzienność i zaobserwujcie co się zmienia. Myślę, że realny i zauważalny będzie większy spokój w Was, w Waszym domu i otoczeniu.

Planiści – więcej elastyczności i tolerancji !

Powiązane wpisy
Zostaw komentarz

Your email address will not be published.Required fields are marked *